Gdzie kupisz Mieszkanie dla Młodych w Szczecinie?

Ustalony limit cenowy jest bliski średniej transakcyjnej, więc ofert, które kwalifikują się do programu Mieszkanie dla młodych nie brakuje nie tylko w samym Szczecinie, ale też ościennych gminach. Gdzie konkretnie można kupić mieszkania z dopłatą?

Świerczewo: Modehpolmo buduje tu os. Witkiewicza. W czerwcu 2014 roku inwestycja ma być ukończona, a w sprzedaży jest 25 nowych mieszkań w budynku mieszkalno-biurowym, który będzie miał 11 pięter. Biura i punkty usługowe są na poziomach 0 oraz 1, na pozostałych można szukać mieszkań, mieszczących się w limitach cenowych oraz pozostałych warunkach programu MdM. Mieszkania mają od 28 do 73 m kw. oraz balkon lub loggie. Blok ma boksy rowerowe i podziemny parking.

W okolicach centrum warto przyjrzeć się inwestycji SGI przy ul. Gontyny. Osiedle Nautica zostało ukończone kilka tygodni temu i obecnie w ofercie jest 36 nowych, gotowych do odbioru mieszkań. Niewątpliwym atutem tej nieruchomości jest niezbyt intensywna – nie tylko jak na zagęszczone centrum – zabudowa. Osiedle powstało na rozległym terenie, wyposażone jest też w dwupiętrowy podziemny parking oraz monitoring.

SGI może też się pochwalić inwestycją w dzielnicy Niebuszewo. Powstało tam Osiedle Poziomkowe, w którym również znajdziemy mieszkania z dopłatą na MdM. W sumie jest tam 98 lokali mieszkalnych o przeróżnym metrażu. Mieszczące się na parterze mają przynależny ogródek, ulokowane wyżej wyposażone są w loggie, taras lub balkon. To osiedle także jest ogrodzone oraz dozorowane. Blisko stąd między innymi do urokliwych parków.

Ten sam deweloper ma jeszcze ofertę w dzielnicy Gumieńce, gdzie przed rokiem powstało osiedle Krakowska 2. Tu trzeba się jednak spieszyć, bo zostało już tylko kilkanaście mieszkań. Nic dziwnego – to całkiem niedaleko od centrum Szczecina. Poza tym osiedle gwarantuje wysoki komfort, spokój i bezpieczeństwo. Składa się na to wiele detali, m.in. brama wjazdowa na pilota, miejsca parkingowe pod budynkiem, ogrodzenie i monitoring. W ramach osiedla są też elegancko zagospodarowane tereny zielone.

Kilka lokali zostało też przy ul. Hożej, gdzie w czerwcu 2013 roku deweloper Steed zakończył budowę osiedla Pod 6 Lipami. Pięciopiętrowy budynek z 63 mieszkaniami wyposażony jest w podziemny garaż. Dwa ostatnie piętra to mieszkania dwupoziomowe, ale one nie spełniają norm Mieszkania dla młodych.

1 komentarz

  • Luckyguy

    Całkiem fajnie wygląda rynek mieszkań z dopłatą. W innych miastach już nie jest tak różowo. Trzeba naprawdę nieźle się naszukać zeby znaleźć w nich jakieś mieszkanie objęte programem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *