Minimalnie wyższe limity dopłat na Mieszkanie dla Młodych w Szczecinie

II kwartał 2015 roku przyniósł kosmetyczne zmiany w limitach cenowych programu MdM dla Szczecina i jego okolic. Obecnie możemy szukać mieszkań z dopłatą droższych o… 0,2 proc., czyli 8,8 zł na każdym metrze kwadratowym lokalu.

Pół roku temu limity dopłat na Mieszkania dla Młodych w Szczecinie także wzrosły, ale bardziej dynamicznie. Tym razem zmiana jest kosmetyczna, ale z pewnością pozytywny jest fakt, że limity w Szczecinie wzrosły, bo nie każde miasto miało to szczęście.

Jeśli chcemy dostać dopłatę w ramach programu Mieszkanie dla Młodych w Szczecinie, musimy znaleźć mieszkanie, które będzie kosztować maksymalnie 4516,60 zł za m kw. To zaledwie 0,2 proc. więcej, niż w I kwartale 2015 roku. Obecne limity, ustalone przez Urząd Wojewódzki w Szczecinie, będą obowiązywać od 1 kwietnia 2015 roku przez kolejne pół roku.

W gminach sąsiadujących ze Szczecinem Dobra Szczecińska, Goleniów, Gryfino, Kobylanka,
Kołbaskowo, Police, Stare Czarnowo) limit dopłat MdM wynosi obecnie 4215,75 zł za m kw. W pozostałej części województwa zachodniopomorskiego trzeba natomiast szukać mieszkań, które kosztują mniej niż 3914,90 zł za m kw.

Według danych gromadzonych przez Bank Gospodarstwa Krajowego, który jest koordynatorem rządowego programu dopłat w ramach programu Mieszkanie dla Młodych, korzystają z niego obecnie głównie osoby bezdzietne – zarówno małżeństwa, jak i single. Ta grupa może liczyć na 10 proc. dopłaty. W Szczecinie maksymalna dopłata może więc sięgnąć 20.530 zł. W gminach bezpośrednio sąsiadujących ze stolicą województwa zachodniopomorskiego mogą ubiegać się o 19.162,50 zł, a w pozostałej części województwa maksymalna dopłata dla bezdzietnych rodzi i singli wynosi 17.795 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *